czwartek, 26 lutego 2015

Makijaż ślubny / jak dobrać wizażystę/ jak malować pannę młodą


Hejka,
 najwspanialsi chciałabym dzisiaj poruszyć temat makijażu ślubnego. Wiecie, że ten rodzaj makijażu jest uważany przez wielu wizażystów za najtrudniejszy. Zastanawiacie się pewnie dlaczego?

Spróbuje to jakoś po kolei wytłumaczyć, dlaczego jest taki ciężki do zrobienia

1) Makijaż ślubny jest połączeniem makijażu fotograficznego, dziennego i wieczorowego. Trzeba pamiętać, że w dniu ślubu panna młoda musi wyglądać rewelacyjne w dziennym świetle, wieczorem na sali i przede wszystkim na zdjęciach. Do tego makijaż taki musi być nie do zdarcia. Dlatego w tym dniu, trzeba wykonać prawidłowy modelarz na mokro.
2) Powinien on współgrać z urodą strojem, fryzurą i temperamentem panny młodej. Takie  cechy powinien spełniać każdy makijaż, ale dodatkowo makijaż ślubny musi współgrać z cechami ceremonii, warunkami ślubu, miejscem sesji zdjęciowej i wiele innych.
3) Trwałość- ten makijaż musi wytrzymać cały dzień i całą noc. TRWAŁOŚĆ, to podstawa. W niewielu przypadków makijaż musi wytrzymać, aż tyle godzin i dodatkowo "całowanie" wszystkich cioć ;P

4) Panna młoda ma wyglądać najlepiej w życiu.
5) Makijaż wykonujemy nie tylko na twarzy, bardzo często znacząco odsłonięty jest dekolt i plecy, tymi częściami też trzeba się zająć. 

Ja osobiście w dniu ślubu lubię iść w klasykę, Jednak dobór makijażu zależy przede wszystkim od wizji Panny Młodej
Większość kobiet stoi przed wyborem wizażysty. Jest to wybór bardzo trudny i skomplikowany. Na co trzeba zwrócić uwagę?:
- obejrzeć zdjęcia dotychczasowych makijaży i zadawać duuuuuużo pytań
- zapytać o doświadczenia zawodowe
- zapytać o kosmetyki z których korzysta
- zapytać, jak dobiera makijaż do panny młodej - tutaj po odpowiedzi zorientujecie się, czy ma pojęcie o tym co robi, dobry wizażysta dobierając makijaż do panny młodej nie zapomni o biżuterii, typie urody, typie ślubu, typie cery, preferencji panny młodej, stanie cery, rodzaju sukienki

W trakcie makijażu próbnego:
- zwrócić trzeba uwagę na HIGIENĘ pracy, jeżeli wizażysta maluje Was szminką z opakowania, szczotką z tuszy, to lepiej sobie darujcie. Do malowania rzęs powinny być jednorazowe szczoteczki.
- zobaczcie kątem oka jak wygląda kufer i pędzle, czy wszystko jest czyste
- po próbnym makijażu dobrze jest zrobić sobie zdjęcie, żeby zobaczyć jak się wygląda na fotografii
- dobrze jest nie zmywać makijażu i pochodzić cały dzień
Czasami panny młode, zatrudniają wizażystki na całą noc. Czasami mi się to zdarza, wtedy warto ustalić zasady takiej współpracy. Gdzie ma się ona znajdować w czasie wesela, czy bierze w nim udział, do której jest itp.


Jesteś początkującym wizażystą? O tym powinieneś pamiętać
- higiena- zawsze rób tak, żeby kosmetyku nie kłaść z opakowania bezpośrednio na skórę, mogą zostać na nim drobnoustroje, które "sprzedaż" następnej klientce: jednorazowe szczoteczki do rzęs, które maczamy tylko raz, szminkę pędzelkiem itp.
- zadawaj dużo pytań, po ty by dobrać makijaż
- dużo rozmawiaj z klientka, panny młode są zestresowane, jeśli ona czuje potrzebę rozmowy  kontynuuj ją
- bądź przygotowana na malowanie nie tylko jednej twarzy, czasami okazuje się, że trzeba przygotować panna młodego
- obejrzyj wszystkie odsłonięte części ciało (plecy, dekolt) je też trzeba przygotować
- po makijażu próbnym zrób zdjęcie lub dokładnie zapisz co robiłaś, bo w sezonie możesz zapomnieć a panna młoda będzie chciała taki sam makijaż jak próbny. 
 

A Wy jakie macie doświadczenia? O czymś ważnym zapomniałam? 

Ten wielki dzień przede mną, rozumiem więc wszystkie panny młode i łącze się w bólu przygotowań. Niestety ja nie dam się chyba tknąć innemu wizażyście niż sobie, a wolałabym się tego dnia sama nie malować....


Tak po za tematem, oto jak kobieta potrafi się zmienić w 20 -30 minut:)

Jak się szykuje? i zaczynam przypominać człowieka? Zapraszam na mój GRWM:)
Dziękuje najwspanialsi za uwagę:*

2 komentarze:

  1. Ja w kwestii makijażu mam największe zaufanie do siebie samej. Jednak myśląc o swoim ślubnym mam w głowie tysiące pomysłów i nie wiem na jaki bym się zdecydowała.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W dniu ślubu jest taki stres, ze jednak lepiej jest kogoś opłacić tego dnia. Najważniejsze jest aby wybrać wizażystę do którego ma się zaufanie. Wizażysta może nie tylko pomalować ale wesprzeć emocjonalnie tego dnia, o ile mu ufamy.

      Usuń

Miło mi, że tu jesteś:) Dziękuje za komentarz.